Prosinec 2007

11 - 16.kapitola 1/2

31. prosince 2007 v 10:14 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
S příchodem noci jsme vyrazili. Declan a Prcek Kenny se s námi rozloučili. Seděli v obýváku, před sebou mobily místo mečů. Vampireti od toho masakru na stadionu prohlíželi město a hledali stopy po Stevovi a jeho vampýrech. Declan a Prcek Kenny měli v nepřítomnosti Debbie a Alice celou akci na starosti.
"Máte naše čísla,"řekla Alice Declanovi těsně předtím, než jsme odešli. "Kdyby se něco stalo, okamžitě zavolejte, ať se vám to zdá sebevíc zanedbatelné."
"Jasně," zakřenil se Declan a zasalutoval.

11 - 15.kapitola 2/2

29. prosince 2007 v 8:48 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
"To dává smysl," souhlasil Harkat."Pokud existují obě budoucnosti... mohl si vybrat, do které... nás zavede."
"Možná," zamumlal jsem nejistě.Znova jsem myslel na vidinu, kterou jsem měl krátce po prvním setkání s Evannou, když měl Harkat ty noční můry.Evanna jich ho mohla zbavit tím, že mě poslala do snu. Tam jsem čelil nesmírné síle - Pánovi stínů. Evanna mi řekla, že tenhle pán zla je součástí budoucnosti, a že za sebou zanechává mrtvé duše. Taky dodala, že Pánem stínů se mohou stát dva lidé - Steve Leopard nebo já.

Shanta 2/2

28. prosince 2007 v 15:41 | Phoebe Esteban |  Povídky od Shana
Druhá polovina Shanovy Vánoční povídky, kterou přeložila Silmarilien ;-)

Shanta 1/2

28. prosince 2007 v 15:38 | Phoebe Esteban |  Povídky od Shana
Vánoce už jsou sice za námi, ale proč se k nim ještě na chviličku nevrátit:-) Tuhle Vánoční povídku napsal přímo Darren Shan - odehrává se v průběhu 3.dílu. A radši jí neberte moc vážně;-)
Btw na tomhle překladu nemám záslahy jen já - na 2.polovině pracovala Silmarilien;-)

11 - 15.kpitola 1/2

27. prosince 2007 v 10:59 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Výhodou očisty bylo, že se mi rychleji zahojilo zranění a zase jsem nabral všechnu sílu. O pár dní později jsem byl skoro v pořádku, až na bolesti hlavy a občasné bolesti.
Zrovna jsem dělal kliky, abych si vybil přebytečnou energii, když jsem uslyšel, jak Debbie v přízemí vyjekla. Okamžitě jsem se zarazil a vyměnil jsem si s Harkatem ustaraný pohled. Rychle jsem k němu doběhl a vytáhl jsem si z ucha jeden špunt, který mi měl pomáhat před zvuky z ulice.

11 - 14.kapitola 2/2

26. prosince 2007 v 10:55 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Příští ráno jsem se probudil s neskutečnou bolestí hlavy. Záclony byly poodhrnuté, a i když dovnitř vnikal jen slabý paprsek světla,měl jsem pocit, jako by mi někdo svítil do očí reflektorem. Se zavrčením jsem se vypotácel z postele a zatáhl závěsy. Sice to pomohlo, ale moje bolest se nezměnila. Ležel jsem, ani jsem se nepohnul a doufal jsem, že to brzo odezní. Když se to nijak nezlepšilo, zase jsem vylezl a chtěl jsem si skočit dolů pro aspirin. Cestou jsem potkal Harkata. Opíral se o zeď a spal, i když při tom měl otevřené oči.

CHL - 11.kapitola dodatek

25. prosince 2007 v 21:03 | Phoebe Esteban |  FF - Chuť lásky
Do knížecí síně jsem šel s Gavnerem. Nevěděl, jak se ke mě chovat, když jsem byl v takovém stavu. Jen mě krátce obejmul, ale i to mi pomohlo. Možná by mě mohl milovat Gavner - ne, to je šílená myšlenka, je pro mě spíš jako bratr, otec, a já moc dobře věděl, koho miluju. I když mi to ten dotyčný neopětoval, jen tak se to nevytratí. Lidé, dokonce ani upíři, v sobě tolik síly nemají.
Uvnitř seděl Paris. Díky bohu se neptal, proč vypadám jako v posledním tažení. Jen poznamenal, že jsem přišel nějak pozdě, abych si vytáhl svou poslední Zkoušku - nepřítomně jsem se omluvil a zíral jsem na sáček s kameny.

11 - 14.kapitola 1/2

25. prosince 2007 v 11:31 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Když byl vzduch čistý, vrátil jsem se do ložnice a dopisoval jsem do deníku poslední události. Brzy jsem dopsal celý diář, tak mi Debbie musela přinést čistý. Popisoval jsem svá dobrodružství s Harkatem v pustinách, které měly představovat budoucí svět. Psal jsem o svém strachu, že by svět mohl podlehnout zkáze bez ohledu na to, kdo vyhraje Válku jizev, a že by úpadek lidí mohl mít něco společného se mnou. Povídal jsem o zjištění Harkatovy minulosti a návratu domů. Krátký výčet cest s panoptikem. A pak poslední krutá kapitola, ve které Tommy zemřel a já zjistil, že Steve má syna.

Veselé Vánoce;-)

24. prosince 2007 v 9:29 | Phoebe Esteban |  News
Tímhle článkem bych chtěla popsat všem návštěvníkům blogu co nejkrásnější Vánoce - abyste pod stromečkem našli všechny vysněné dárky, ale hlavně abyste si užili pohodu a vánoční klid:-) A pozor na úrazy - ohořelý vánoční stromeček či rybí kůtka v krku na náladě zrovna nepřidá:-)

11 - 13.kapitola 2/2

22. prosince 2007 v 10:32 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů

Vampýři se neustále rozrůstali. Nejen, že nabírali vampety, ale zasvěcovali víc vampýřích pomocníků než dřív, aby vyhráli Válku jizev hrubou silou. Protože byli aktivnější než obvykle, potřebovali víc krve, aby si doplňovali sílu. A když vampýři pijí krev, zabíjejí.
Tak kam se poděla všechna těla?

11 - 13.kapitola 1/2

20. prosince 2007 v 16:11 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
"Au! Je to moc horké!" trhnul jsem sebou.
"Nechovej se jako malé dítě,"usmála se Debbie a přitiskla mi ke rtům lžičku polévky, z které se ještě kouřilo."Je to pro tvoje dobro."

11 - 12.kapitola 2/2

18. prosince 2007 v 15:20 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
"Ale to bude vědět, co jsme zač!" namítal Prcek Kenny.
"Podle toho, v jakém je stavu, pochybuju, že vůbec ví, v kterém je městě!" štěknul Declan."A asi má na starosti lepší věci, než značkovat si cestu, kterou ho povedeme."

11 - 12.kapitola 1/2

17. prosince 2007 v 13:20 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
O pár minut později jsem se dostal z obytného centra. V dálce kvílely policejní sirény jako bánší*. Jako první zamíří na stadion, ale až se doslechnou, jaký povyk jsme ztropili, pošlou sem nějaké vyšetřovatele.
Předklonil jsem se a snažil jsem chytit dech; všimnul jsem si loužiček krve, které po mně zůstávaly - skvělá stopa pro kohokoli, kdo by mě sledoval. Pokud jsem chtěl bezpečně pokračovat, musel jsem se nějak postarat o tu ránu.
Prohlédl jsem si jí. Koukal z ní kousek dřívka, ke kterému byla přidělaná špička. Stisknul jsem ten kousek, zavřel jsem oči, stisknul zuby a zatáhl jsem.
"U Charny!"

10 - The lake of souls

16. prosince 2007 v 9:02 | Phoebe Esteban |  Saga of Darren Shan
Desátá kniha ságy. Je načase, aby se Harkat dozvěděl pravdu o své minulosti...
Aby odhalili tajemství minulosti, Harkat a Darren se mu podřídit vůli pana Sudda a nechat za sebou svět lidí. Dokážou přežít ve světě zabijáckých zvířat, děsivých mutantů a hrdých, oheň chrlících stvoření? A jestli ano, vyluští Harkatovo tajemství, aniž by při tom nakonec přišli o život?
Poznámky autora:

11 - 11.kapitola 2/2

15. prosince 2007 v 11:20 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Měl jsem své pronásledovatele v patách, když se najednou dveře po mé levici otevřely a nějaký mohutný muž vystrčil hlavu."Co je to tu za rámus?" rozkřikl se."Někteří z nás se snaží -"
"Pomoc!" zaječel jsem najednou."Vražda!"

eFic

14. prosince 2007 v 16:25 | Phoebe Esteban |  Blog
Opět se hlásím s malou prosbou - nenašel by se tu někdo, kdo by si dokázal poradit s programem (nevím, jak tomu říkat) eFiction? I přes mé drobné znalosti html jsem naprosté programátoské tele, a zprovoznit eFiction je pro mě nadlidský :-(

9 - Killers of the dawn

14. prosince 2007 v 10:21 | Phoebe Esteban |  Saga of Darren Shan
Devátá kniha Ságy.
Z lovců se stala kořist. Dohání je lidé. Než začnou znovu hledat Pána vampýrů, musí improvizovat a uniknout davům na ulicích. Pokud přežijí, budou čelit zatím nejdelší noci - a největší výzvě. Uvidí některý z nich ještě úsvit?
Poznámky autora:
Někteří čtenáři přirovnávali Ságu ke Star wars! A vlastně to není tak šílené, jak se to může zdát! Sice jsem nad těmi filmy občas přemýšlel, když jsem psal, ale řekl bych,že mě nijak výrazně neovlivnily. I když musím říct, že větou "May the Luck of the vampires be with you" jsem se inspirovat nechal.
9.knihu jsem musel psát dvakrát! První verzi jsem psal krátce před vydáním prvního dílu (Ano, tak moc napřed jsem byl! I když jsem jí pak několik let opravoval). Napsal jsem většinu, kolem 100 stran (kniha většinou zabere 130 stran v pc) - když se mi rozbil počítač! Když jsem ho dal zase dohromady a zkontroloval si zálohy, zjistil jsem, že jsem nebyl tak opatrný, jak bych měl - našel jsem jen prvních dvacet stran!
Než abych z toho měl deprese, uznal jsem, že to bylo celé jen moje chyba, a rozhodl jsem se to napsat znova. Zrovna jsem se chystal na dovolenou (do Sinae - moje první cesta do zahraniční od dětských let), tak jsem nechal knihu knihou, po návratu jsem si k ní sedl a přepsal jí. Musím říct, že to bylo jen a jen dobře - protože jsem už jednou napsal většinu, věděl jsem, kde jsou problémy, takže se mi povedlo udělat skvělou první verzi, pravděpodobně vůbec nejbližší konečnému výsledku ze všech mých knih. I když bych si tím nerad prošel znova!! Dneska už si zálohuju úplně všechno - což doporučuju všem spisovatelům, protože nikdy nevíte, co se může poktazit!
Líbil se mi nápad popsat akci v rozmezí 24 hodin - mohl jsem zrychlit tempo a celkově všechno urychlit. (To jsem použil i v knize Lord Loss, kterou jsem napsal nedlouho po téhle)
Už dlouho předem jsem věděl, že <spoiler - pokud jste to nečetli, nezkazíte si překvapení, a pokud jste četli, už určitě víte, o kom se mluví> to v téhle knize schytá. Takže to pro mě nebylo tak těžké, i když se mi trochu stáhnul žaludek, když jsem psal jeho polední slova (stejně jako pokaždé, když jsem knihu editoval).
Jediná část kniha, která mi dělala starosti, byla scéna těsně po jeho smrti - falešná záchrana. Byla už v první verzi, ale pokaždé, když jsem knihu editoval, měl jsem chuť jí vyškrtnout. Měl jsem pocit, že je to moc kruté, že tak jeho smrt zraní čtenáře hned dvakrát - dám jim naději, že to přežije, a pak ho znova zabiju. Ale pokaždé, když jsem tu scénu četl jsem poznal, že tam být musí - aby podtrhnula fakt, že je opravdu mrtvý, a že nepřijde žádná kouzelná záchrana, ani teď ani v dalších knihách. Promiňte!

11 - 11.kapitola 1/2

13. prosince 2007 v 15:14 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Šíp mě zasáhl do pravého ramene a srazil mě k zemi. Zakřičel jsem bolestí, popadl jsem šíp a zatáhl jsem za něj. Zlomil se mi v ruce a špička zůstala hluboko v ráně.
Na chvilku jsem všechno viděl rudě; myslel jsem, že omdlím. Ale rudý závoj před očima brzy zmizel a já zase rozeznával domy a vlastně celou ulici. Kromě zvuků svého přerývaného dechu jsem slyšel i blížící se kroky. Posadil jsem se - musel jsem stisknout zuby, abych se ubránil nové vlně bolesti - a uviděl jsem Steva, jak se ke mně blíží s celou svou vražednou skupinou.

11 - 10.kapitola 2/2

12. prosince 2007 v 15:03 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Postava po mé levici se ušklíbla a vstala - Ervé. Rychle jsem si připravil levý obušek do obranné pozice. Pak napravo vstal Morgan James a namířil na mě pistoli. Začal jsem si připravovat i pravý obušek, když jsem si uvědomil, že mi bude celkem na nic, když vypálí.
O krok jsem couvnul a chtěl jsem utéct, ale najednou za Ervém někdo promluvil."Žádné pistole,"řekl tiše. Morgan James okamžitě sklonil hlaveň.

11 - 10.kapitola 1/2

11. prosince 2007 v 14:22 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Procpal jsem se davem a vyběhl jsem na hřiště. Lidé kolem mě šokovaně zírali na ležícího brankáře. Instinktivně jsem k němu chtěl běžet. Ale můj trénink byl silnější. Tommy je mrtvý. Můžu pro něj truchlit později. Teď jsem se musel soustředit na Morgana Jamese a Ervého. Když si pospíším, mohl bych je ještě chytit.
Odtrhnul jsem zrak od Tommyho a vběhnul jsem kolem hráčů, pracovníků a režiséra, který se ještě nevzpamatoval, do dveří. Viděl jsem víc postřelených těl, ale nezastavil jsem se, abych zjistil, jestli jsou ještě naživu. Musel jsem být upír, ne člověk. Zabiják, ne ošetřovatel.