Listopad 2007

5 - Trials of death

30. listopadu 2007 v 19:18 | Phoebe Esteban |  Saga of Darren Shan
Pátá kníha Ságy. Pět Zkoušek - pět možností, jak může Darren Shan prokázat, že je plnoprávný upír - pět možností, jak zemřít!
Ale zatímco se Darren snaží dokončit své prověření, v Upíří hoře se daly do pohybu jiné síly. Jejich cíl: odstranit knížata a generály z povrchu zemského! Darren objeví šokující fakt - ale přežije dost dlouho, aby mohl varovat ostatní?
Poznámky autora:
Občas dostanu otázku, co měla být pátá Zkouška - a upřímně odpověď je, že sám nevím! Když jsem vymýšlel děj, věděl jsem, že Darren podstoupí jen 4, tak jsem další nedomýšlel!
Rozhodl jsem se nedávat na konec bonusovou kapitolu z 6.dílu - chtěl jsem nechat čtenáře v úplné nejistotě, aby neměli ponětí, co přijde dál!
Pátá kniha byla v Británii poslední se starým stylem obalu. I když jsem měl původní obal prvního dílu rád, měl jsem pocit, že to není tak skvělé a že ty knihy nepřitáhnou tolik pozornosti, kolik by měly. Vypadaly trochu levně a realisticky. Nakladatelství Collins souhlasilo a vytvořilo jiný návrh na šestý díl - styl, který vydržel až do konce Ságy.

Kurda - manga

30. listopadu 2007 v 15:55 | Phoebe Esteban |  Obrázky
Colorizovaný obrázek Kurdy z mangy;-)

11 - 7.kapitola 1/2

29. listopadu 2007 v 13:59 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Harkat ani já jsme nevěděli, co si o Dariovi myslet. Moc se nám nechtělo věřit tomu, že by vampýři přibrali do svých řad dítě. Ale museli jsme brát v potaz zvrácenost jejich vůdce, Steva Leoparda. Tohle klidně mohla být další z jeho krutých, nenávistných her. Rozhodli jsme se, že při představení si kluka odvedeme stranou a vytáhneme z něj všechny informace. Nebudeme ho mučit nebo tak - prostě ho trošku vyděsíme.

11 - 6.kapitola 2/2

27. listopadu 2007 v 15:11 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Našel jsem pana Topola. Řekl jsem mu, co potřebuju - on se zamračil a řekl, že všechny vstupenky na dnešek jsou už vyprodané."Ale určitě někde aspoň jednu najdete," zasmál jsem se. V uličkách vždycky zbyla spousta místa a nikdy nebyl problém přidat pár židlí.
"Je to rozumné - přivést na představení dítě?" zeptal se pan Topol."Děti mají ve zvyku tu chtít zůstat. Ty, Steve Leopard, Sam Grest."Sam byl kluk, který nepřežil setkání s Vlčím mužem. Taky to byl první člověk, ze kterého jsem kdy pil. Část jeho osobnosti - například chuť na nakládané cibulky! - ve mně stále přežívala.
"Proč jste zmínil Sama?"zeptal jsem se zmateně. Už jsem si ani nepamatoval, kdy se o něm pan Topol zmínil naposled.

11 - 6.kapitola 1/2

24. listopadu 2007 v 12:35 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Provedli jsme Daria po kempu a představili jsme mu Ramuse Pupkedua, Kormaka Nedorosta, Rudyho von Ruku a Trusku. Kormak měl práci, takže nemohl chlapci ukázat své dorůstající končetiny,ale Truska si kvůli němu nechala vyrůst krátký plnovous, a pak ho zase nechala zmizet.Darius se tvářil, jako by to na něj vůbec neudělalo dojem, ale já si všiml úžasu v jeho očích.

Darren - promofotky

23. listopadu 2007 v 16:36 | Phoebe Esteban |  Darren Shan
Aneb promofotky z roku 2002.

Shanovy názory na film

22. listopadu 2007 v 14:08 | Phoebe Esteban |  Darren Shan
Aneb pokračování povídání o filmu:-)
------------------------------
Samozřejmě vím, že spoustu z vás se na film vůbec netěší. K tomu můžu říct jediné - škoda. Ale teď vážně, můj postoj k filmovým adaptacím knih je stejný jako Stephena Kinga - prostě prodám práva na knihu, budu se držet filmu z cesty a doufat, že to dopadne dobře. Kingovy knihy byly zdrojem pravděpodobně více špatných filmů než u kteréhokoliv jiného autora - ale je tu taky Psvícení, původní verze Prokletí Salemu, Stůj při mě a Útěk z věznice Shawshank. Kdybych byl na jeho místě, klidně bych nechal vytvořit desítky strašných filmů, kdybych mohl být spojený aspoň s jedním z těchto čtyř děl.

11 - 5.kapitola 2/2

22. listopadu 2007 v 13:39 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Večer, poté co jsem se prospal a najedl, jsem řekl Harkatovi o své cestě domů. Taky jsem mu přetlumočil krátký rozhovor s panem Topolem a jak mi doporučil, ať se nijak nezapletu s Annie."Takže jsi měl pravdu," zabručel Harkat."Myslel jsem, že by ses měl zase...setkat s rodinou, ale to by očividně nebylo správné."
Zrovna jsme krmili Vlčího muže kusy masa; jedna z našich povinností. Stáli jsme v bezpečné vzdálenosti od klece, protože jsme věděli, jakou sílu mají jeho čelisti.

Kamera, světla, akce!

21. listopadu 2007 v 19:17 | Phoebe Esteban |  Darren Shan news
Omlouvám se, že dneska nebude další kapitola, ale přece jen jsem pouhý student a čtvrtletka z matiky je čtvrtletka z matiky...:-)
Ale nemůžu vás ochudit o novinku, která se tu ještě bude hodně omílat a o které v následujícím roce určitě ještě hooodně uslyšíme....
Překlad výroku samotného Darrena Shana:
Sice to trvalo pěkně dlouho, ale s potěšením konečně můžu říct, že film Cirque du Freak se začne natáčet v únoru 2008! V následujícím odstavci najdete oficiální prohlášení Universal, společnosti, která na filmu pravuje...

11 - 5.kapitola 1/2

19. listopadu 2007 v 13:30 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Tu noc jsem si s nikým nedokázal povídat. Show byla v plném proudu a já seděl nahoře na tribunách a myslel jsem na Annie a její dítě, na mámu a tátu, na všechno, co jsem ztratil, a tak moc mi to scházelo. Poprvé za celá léta jsem byl naštvaný na pana Hroozleyho za to, že mě zasvětil. Přemýšlel jsem, jaký jsem mohl mít život, kdyby mě nechal na pokoji, a skoro jsem se přál vrátit se časem a změnit minulost.

Darren

18. listopadu 2007 v 12:31 | Phoebe Esteban |  Obrázky

11 - 4.kapitola 2/2

17. listopadu 2007 v 21:51 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Na druhém chodníku stál malý stromek. Opřel jsem se o něj a každých pár minut jsem se díval na hodinky, jako bych na někoho čekal. Na ulici bylo ticho - moc lidí kolem mě neprošlo.
Pomalu se stmívalo a na město padal soumrak. Bylo celkem chladno, ale to mi nevadilo - poloupíři snášejí zimu lépe než lidi. Přemýšlel jsem nad tím, co mi řekla Bridget. Annie a matka! Tomu jsem mohl jen těžko uvěřit. Když jsem jí naposledy viděl, sama byla ještě dítě. Podle toho, co Bridget říkala, neměla Annie snadný život. Stát se v šestnácti matkou, to určitě není hračka. Ale připadalo mi, že teď už to má pod kontrolou.

11 - 4.kapitola 1/2

15. listopadu 2007 v 19:45 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Ten dům mi úplně vyrazil dech. Vůbec se nezměnil. Stejné dveře, stejné záclony, stejná zahrádka za domem. Chytil jsem se plotu, stál jsem tam a skoro jsem čekal, že zadními dveřmi vyjde má mladší verze s balíkem komixů a půjde ke Stevovi.
"Mohu ti nějak pomoct?"ozvalo se za mnou.

Kurda - kresba

14. listopadu 2007 v 15:29 | Phoebe Esteban |  Obrázky

11 - 3.kapitola 2/2

13. listopadu 2007 v 16:02 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Z toho by mohl být vážný problém. Jak už jsem řekl Harkatovi, rozhodně jsem neměl v plánu jít za svou rodinou - přineslo by to všem jen bolest. Ale kdyby už věděli, že jsem naživu, a žili v přesvědčení, že je ze mě vrah, musel bych uvést věci na opravou míru. Ale co když to nevěděli?
Musel jsem se tomu dostat na kloub. Ráno jsem šel kolem nějaké nové, moderní knihovny. Rychle jsem se k ní vrátil a požádal jsem knihovnici o pomoc. Řekl jsem jí, že dělám na jednom referátu a potřebuju něco napsat o nějaké místní události, která se tu stala zhruba před třemi lety. Poprosil jsem jí o všechny místní noviny z té doby, stejně jako o celostátní noviny, které máma s tátou čítávali. Došel jsem k názoru, že kdyby se sem dostaly zvěsti o mně a panu Hroozleym, aspoň v jedněch novinách by byla zmínka.
Knihovnice byla ráda, že mi může pomoct. Ukázala mi, kde jsou mikrofiše, a jak se s nimi pracuje. Když jsem se konečně naučil, jak je dostat na monitor a dostat se z jedné stránky na druhou, nechala mě o samotě.
Začal jsem s celostátními novinami, u výtisku s datem několik měsíců před tím, než jsem se dostal do křížku se zákonem. Hledal jsem jakoukoliv zmínku města pana Hroozleyho a zabijáků, kteří ho ohrožovali. Moc jsem se s tím nezdržoval, protože jsem prohlížel jen zahraniční sekci. Našel jsem jenom dvě zprávy - obě dvě naprosto směšné! Novináře očividně upírské legendy, které celý případ obklopovaly, očividně pobavily, takže celý případ pojali jen tak pro pobavení. V jednom výtisku byl krátký článek, že policisté zadrželi čtyři podezřelé, a pak je zase nedbale nechali utéct. Žádná jména ani zmínky o lidech, které Steve při útěku zabil.
Na jednu stranu se mi ulevilo, na druhou stranu mě to naštvalo. Poznal jsem, jakou bolest přinesli městu vampýři, kolik životů zmařili. Neměli by z toho pochmurného příběhu dělat nějakou šílenou legendu jen proto, že se to týkalo cizího, dalekého města. Kdyby vampýři přišli sem, už by jim to tak vtipné nepřišlo!
Rychle jsem prohlédl výtisky z dalších měsíců, ale po tom útěku přestal publicisty ten příběh zajímat. Tak jsem obrátil pozornost k místnímu deníku. To šlo pomaleji. Nejdůležitější zprávy byly na titulní straně, ale zprávy ze zahraničí byly roztroušené různě po celém čísle. Musel jsem zkontrolovat většinu stránek, než jsem se mohl přesunout na další výtisk.
I když jsem se snažil soustředit jen na zprávy týkající se mě, nemohl jsem si pomoct, abych očima nepřelétnul i začátky jiných zajímavých zpráv. Zanedlouho jsem znal všechny novinky - volby, skandály, hrdiny i padouchy; policisti , kteří byli vychvalováni, kriminálníky, kteří vrhli na město špatné jméno; velké bankovní přepadení; umístění na třetím místě v soutěži o nejčistší město.
Viděl jsem fotografie a četl jsem si články o některých starých školních přátelích, ale jeden mě obzvlášť zaujal - Tom Jones! Tommy patřil se Stevem a Alanem Morrisem k mým nejlepším přátelům. Byli jsme dva nejlepší fotbalisti ve třídě. Já byl prvotřídní útočník, zatímco Tommy byl brankář. Často jsem snil o tom, že bych se stal profesionálním fotbalistou. Tommymu se ten sen splnil a teď dělal brankáře.
V novinách o něm byly desítky fotek a článků. Tom Jones (zkrátil si jméno Tommy) patřil k nejlepším hráčům celé země. V hodně článcích si utahovali z jeho jména - Tom Jones byl taky jeden známý zpěvák - ale nikdo o něm nemohl říct nic špatného. Po mnoha letech tréninku hrál s místním mužstvem, udělal si dobré jméno a na pět let šel hrát do ciziny. Teď byl zase doma a hrál za nejlepší tým v zemi. V posledních výtiscích jsem se mohl dočíst, jak fanouškové nadšeně povídají o semifinále letošního mistrovství - bude se hrát v tomhle městě, a bude tam i Tommyho tým. Samozřejmě by byli radši, kdyby se tam dostal místní tým, ale tohle pro ně bylo taky skvělé.
Články o Tommym mi vyvolaly na tváři úsměv - byl jsem rád, že aspoň jeden z mých přátel se má takhle dobře. Druhá dobrá zpráva byla, že jsem o sobě nenašel ani zmínku. Protože tohle město bylo malé, byl jsem si jistý, že jakákoliv zpráva, která by mě stavěla do pozice vraha, by se hodně rychle rozkřikla. Byl jsem tu čistý.
Ale v novinách se nezmiňovali ani o mé rodině. Nikde jsem jméno "Shan" nenašel. S tím jsem mohl udělat jediné - trochu se porozhlédnout kolem domu, kde jsem bydlíval.

CHL 11.kapitola 1/2

12. listopadu 2007 v 15:18 | Phoebe Esteban |  FF - Chuť lásky
V hlavě jsem měl neskutečný emoční guláš. Nedokázal jsem poznat své pocity. A bylo by mi úplně jedno, kdyby prostě zmizely a nechaly mě na pokoji. Ale to je ani nenapadlo. Takže jsem byl obzvláště rozmrzelý. A to samozřejmě vede k hladu. Tak jsem se rozhodl udělat tu nejrozumnější věc, tedy jít a pořádně se nacpat.
V Síni nebylo zrovna plno - pár upírů si dopřávalo svačinu, a v rohu jsem zahlédl Vandžu Pochoda, jak si povídá se Seylem. Mávnul na mě, když mě uviděl, a naznačil, ať se k nim přidám. Neměl jsem na to náladu, ale protože by to vypadalo neslušně, vydal jsem se k nim.

11 - 3.kapitola 1/2

11. listopadu 2007 v 15:55 11 - Pán stínů
Ten den jsem do města ještě nešel.Zůstal jsem s Circo Mostruoso a slavil jsem Shancusovy narozeniny. Zamiloval si svého nového hada, a Urcha byl štěstím bez sebe, když zjistil, že Shancusova starého hada dostane on. Oslava se protáhla déle, než se čekalo. Stůl byl přeplněný dorty a pečivem, a dokonce ani věčně hladový Rhamus Pupkeduo to všechno nedokázal dojíst! Pak jsme se připravovali na vystoupení; žádný problém. Většinu show jsem si prohlížel publikum a hledal jsem známé tváře. Ale nikoho jsem nepoznal.

11 - 2.kapitola 2/2

9. listopadu 2007 v 14:36 | Phoebe Esteban |  11 - Pán stínů
Než jsem se do toho stačil příliš zamotat,někdo si stoupnul vedle mě a zeptal se:"Oslava už skončila?"
Rozhlédl jsem se a uviděl jsem zjizvenou, sešitou, šedivou tvář Harkata Muldse."Ne," usmál jsem se."Pomalu končí, ale ještě ne úplně."
"Dobře. Bál jsem se, že jí propásnu."Harkat většinu dne chodil po městě a rozdával letáky zvoucí na vystoupení - to byla jeho práce pokaždé, když jsme dorazili na nové místo. Díval se na mě svýma zelenýma obrovskýma očima bez víček."Jak se cítíš?" zeptal se.
"Divně. Mám strach. Nejsem si jistý sám sebou."

Listopad 2007

8. listopadu 2007 v 15:06 | Phoebe Esteban |  Darren Shan news
Listopadové informace - většina se jich týkala prodeje knih ve světě, odkazů na obchody atd, proto jsem vybrala informace, které by mohly být zajímavé i pro někoho z naší malé zemičky:-)

Info

8. listopadu 2007 v 14:41 | Phoebe Esteban |  News
Tak nějak jsem si uvědomila, že mám na téhle stránce poměrně málo infa o člověku, který je odpovědný za celou Ságu - ano, mluvím o panu spisovateli. A rozhodla jsem se to napravit:-)
Bohužel tím pádem nebudu mít tolik času na povídky (ty rozdělané samozřejmě dodělám), ale místo nich se pokusím dodávat co nejčerstvější novinky o Shanovi.
Abych ovšem nezklamala milovníky povídek, pokusím se dát dohromady seznam blogů, na kterých můžete najít povídky DS... poslední dobou se jich objevilo opravdu hodně;-)