6- 4.kapitola

25. října 2006 v 14:52 | Querida |  6. díl - Upíří kníže
Netrvalo mi dlouho si uvědomit, že v tomhle stavu se moc daleko nedostanu. Byl jsem promočený na kost. Oblečení jsem měl ztěžklé vodou a vzduch kolem mě byl ledový. Pan Hroozley mě varoval, co mám dělat, kdyby se mi někdy něco podobného přihodilo: hned se zbavit mokrého oblečení, nebo v něm umrznu.
Stálo mě to hodně úsilí, zbavit se oblečení. Měl jsem úplně odumřelé prsty a nakonec jsem musel použít zuby k dostání se ven. Ale když jsem byl bez oblečení, cítil jsem se líp. Spadla ze mě obrovská tíha, a i když se do mě naplno opřela zima, mohl jsem postupovat rychleji.
Ani mi nevadilo, že se procházím nahý jako lesní zvířata. Nikdo tu nebyl. A i kdyby byl, bylo by mi to jedno - tak blízko smrti mi byly dobré mravy úplně jedno.
Můj rychlý pochod netrval dlouho.Po chvíli jsem pochopil, do jaké šlamastyky jsem se dostal.Byl jsem uprostřed ničeho, žádné oblečení mě nechránilo před zimou, do morku kostí vyčerpaný, fyzicky i psychicky na dně s ničím k jídlu. Už jen pohyb byl utrpením. Za pár minut by mi došla energie a byl by konec. Zima by mě prolezla. Omrzliny a podchlazení by mě vyřídily.
Snažil jsem se běžet, abych se zahřál, ale nemohl jsem. Nohy mi prostě nefungovaly. Byl to zázrak, že mě vůbec unesly.Cokoliv rychlejšího než courání se bylo nad moje síly.
Zastavil jsem se a otočil jsem se kolem dokola, v naději že zahlédnu něco známého. Kdybych byl blízko k nějakému místu, kterému se říká odpočívadlo, které používají upíři při cestě na Radu, měl bych naději. Mohl bych tam zalézt, den dva spát,a nabrat sílu. Dobrý plán, s jednou malou trhlinou - neměl jsem ponětí, kde jsem nebo jestli je nablízku odpočívadlo.
Zvážil jsem svoje možnosti. Když tu budu stát, nikam se nedostanu. A hledání odpočívadla taky nepřicházelo v úvahu - neměl jsem sílu ani čas. Nejdřív jsem musel najít něco zastřešeného, kde bych se mohl dát dohromady. Jídlo, teplo a cesta zpátky do Upíří Hory přijdou na řadu později - jestli přežiju.
Asi kilometr nalevo byl les. Nejlepší místo, kam zamířit. Můžu se stulit u kořenů stromů a zakrýt se listím. Možná najdu nějaký hmyz nabo malá zvířata, která bych mohl sníst. Nebylo to nic extra, ale dávalo to víc smyslu než stát tady na otevřené planině, nebo se šplhat do hor a hledat jeskyni.
Cestou do lesa jsem spoustukrát upadl. To nebylo vůbec překvapující - byl jsem ohromený vůbec tím, že jsem se dostal tak daleko. Pokaždé, když jsem upadl, jsem pár minut ležel ve sněhu a snažil se nabrat ztracené síly, pak jsem se vydrápal na nohy a a pajdal dál.
Les mě magicky přitahoval. Byl jsem přesvědčený, že jestli se dostanu k těm stromům, všechno bude v pohodě. Hluboko uvnitř jsem věděl, že to je nesmysl, ale ta víra mě držela nad vodou. Bez ní bych nemohl pokračovat.
Dech mi došel necelých sto metrů od prvních stromů. Hluboko uvnitř jsem věděl, jak jsem tam funěl ve sněhu, že jsem se dostal na konec svých sil. Nic se neměnilo, pár minut jsem odpočíval jako předtím a pak udělal hrdinský pokus o vztyk - nic. Dostal jsem se na kolena a pak jsem spadl. Další dlouhý odpočinek. Zase jsem se pokusil zvednout. Zase jsem spadl, tentokrát obličejem do sněhu, kde jsem ležel a třásl jsem se, neschopný se zvednout.
Zima byla nesnesitelná. Člověk by kvůli ní už dávno zemřel. Jedině upíří krev v žilách mě vedla dál. Ale i mocná krev upírů má své hranice. Já se dostal až na jejich okraj. Nezbývala mi žádná síla, ani ta nejmenší.
Byl jsem vyřízený. Ležel jsem tam a beznadějně jsem brečel, slzy mi zamrzaly na tvářích. Na řasy se mi zachytávaly vločky sněhu. Snažil jsem se zvednout ruku a odstranit je, ale nešlo to. I ten malý pohyb byl nad mé síly."To je strašný způsob, jak zemřít," zakňučel jsem. Jen sto metrů a byl bych v bezpečí. Spadnout a zemřít tak blízko cíli byla ostuda. Možná kdybych si víc odpočinul v té jeskyni v Hoře, měl bych energii pokračovat. Nebo kdybych -
Ostrý, štěkavý zvuk mě vytrhl z rozjímání. Zavřel bych oči a poddal bych se spánku/smrti. Ale při tom zvuku jsem je otevřel. Nepohl jsem hlavou a vločky mi úplně zakryly výhled, ale díval jsem se přímo na les a vuděl jsem nejasnou siluetu blížící se ke mě, prodírající se sněhem.No skvěle, pomyslel jsem si sarkasticky. Jako by to nebylo špatné dost - teď ke mě něco přijde a sežere mě to, ještě než umřu! Může to být ještě horší? Vzhledem k posledním událostem - ano!
Jak se tvor přiblížil, zavřel jsem oči a doufal jsem,že mám dost otupené smysly, abych necítil, jak mě bude trhat zuby a drápy. Bránit se nepřicházelo v úvahu - v mém současném stavu by mě knock outovala i veverka.
Obličej mi zahalil horký dech. Dlouhý jazyk mi olízl nos.Zachvěl jsem se. Olízl mě znova, tentokrát tváře a uši. Pak mi to slízlo vločky z očí.
Otevřel jsem oči a zamrkal jsem.Co se děje? Čistilo mě to, než mě to slupne?To mi přišlo nepravděpodobné. Ale jak bych to jinak vysvětlil? Jak jsem zaostřoval, zvíře do mě šťouchlo a dostalo se mi do zorného pole. Spadla mi brada. Zachvěl se mi ret.Bolestným, roztřeseným hlasem jsem nedůvěřivě zamumlal,"Rudi?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dee Dee Dee Dee | Web | 25. října 2006 v 17:36 | Reagovat

Bránit se nepřicházelo v úvahu - v mém současném stavu by mě knock outovala i veverka. - to je dobrá hláška xD

Já věděla, že mu vlci pomůžou! :)

2 silmarilien silmarilien | 25. října 2006 v 21:37 | Reagovat

dneska jsem narazila na tuto stránku a musím říct, že se mi velmi zamlouvá. Takový menší dotaz, z čeho překládáš? Mám tím na mysli, jestli se náááhodou na netu nevyskytuje třeba anglická verze dalších dílů darrena, kdyby jo, byla bych ti moc vděčná za odpověď.

3 Janča Janča | Web | 25. října 2006 v 22:06 | Reagovat

Sjuper další díííl. Jo jukni mi pls na blogís a přidej nějaký komíky.Teda pokud chceš.Dík

4 Querida Querida | 26. října 2006 v 9:33 | Reagovat

Silmarilien:Bohužel jsem to na netu v aj neviděla - překládám z originálních knih

5 Loli Loli | 26. října 2006 v 11:41 | Reagovat

To jsem zvědavá, jak mu Rudi pomůže, myslíte že ho někam dotáhne?

6 graga graga | 20. prosince 2006 v 12:11 | Reagovat

hele skvela stranka pac sem docetl vsech pet dilu a chtel sem zacist cist 6. ale nikde nebyk az tady

7 DDDDDD DDDDDD | 12. března 2007 v 17:17 | Reagovat

Je to fakt Cooool.Snad mu Rudi nějak pomůže.Jsem zvědavej jsestli o vampýrech vědi i ostatní upíři.

8 míša míša | 9. května 2009 v 17:04 | Reagovat

není tu tento díl od první kapitoly?

9 Barýs Barýs | 4. října 2009 v 14:43 | Reagovat

[8]: Je, na stránce 2

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.