5 - Úvod

4. října 2006 v 15:22 | Querida |  5.díl - Zkoušky smrti
Pokud vám někdy někdo řekne, že upíři neexistují - nevěřte mu! Svět je plný upírů. Ne zlých, tvar měnících a kříže se bojících kreatur jako v legendách, ale čestných, dlouho žijících a extra silných bytostí, které k přežití potřebují krev. Do světa lidí zasahují tak málo, jak jen to jde, a nikdy nezabijí toho, z koho pijí.
Skrytá v zasněženém, těžko přístupném koutě světa leží Upíří Hora, kde se upíří každých 12 let schází.V Radě (jak si říkají) předsedají upíří knížata - které poslouchají všichni upíři - a většinu zasedajících tvoří upíří generálové, kteří mají dozor nad chodícími nemrtvými.
Aby mě představil, dovedl mě pan Hroozley do upíří hory a před Radu. Pan Hroozley je upír. Já jsem jeho asistent a poloupír - a moje jméno je Darren Shan.
Byla to dlouhá a tvrdá cesta. Cestovali jsme s naším známým - Gavnerem Zurčem, čtyřmi vlky a dvěma lidičkama, zvláštníma bytostma, které pracují pro svého tajemného pána pana Suda. Jeden z nich byl po cestě zabit šíleným medvěděm, který se napil krve mrtvého vampýra (jsou jako upíři, až na fialovou kůži, červené oči a nehty a vlasy - a taky vždycky svou oběť zabijí). Ten druhý pak promluvil - to bylo poprvé, co jsem viděl, aby některý z nich s někým komunikoval - a řekl, že se jmenuje Harkat Mulds. Taky nám řekl zprávu od pana Sudda - že pán vampýrů znovu získá svou sílu a povede své zabijáky do boje proti upírům - a vyhraje!
Konečně jsme dorazili do upíří hory, kde upíři žijí ve spleti chodeb a tunelů. Tam jsem se s několika upíry spřátelil, třeba se Sebou Nilem, který dříve býval učitelem pana Hroozleyho, s Arrou Plachetovou, jednou z mála upírek, s Vanezem Blanem, jednookým mistrem her, a s Kurdou Smoltem, generálem, který se brzy stane knížetem.
Knížata a většina generálů mnou nebyla nadšena. Tvrdili, že jsem moc mladý a kritizovali pana Hroozleyho za to, že mě zasvětil. Abych prokázal, že jsem pravý poloupír, musel jsem souhlasit s tím, že podstoupím zkoušky smrti, sérii zkoušek připravených pro budoucí generály. Když jsem se rozhodoval, jestli to přijmoout, řekli mi, že pokud projdu, budu uznáván všemi upíry. To, co přehlídli a řekli mi to až pak (když už bylo moc pozdě couvnout) bylo, že pokud prohraju - tak mě zabijou!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Erika Erika | 26. listopadu 2006 v 16:42 | Reagovat

"upustí tě na kůly až zemřeš!"

2 Luca Luca | Web | 22. května 2007 v 8:21 | Reagovat

já mám ptostě darrena shana ráa mohla bych to číst pořád dokola

3 Felis Felis | E-mail | 28. června 2007 v 17:36 | Reagovat

fagt gut!!darren je nejlepší!=Dsem zkoužky smrti hledala snad v  10ti  knihovnách,ale nikde tu knížku neměli=(..a toto jako nák překládáš,bo to opisuješ z tý knihy??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.