5 - 7.kapitola

8. října 2006 v 20:27 | Querida |  5.díl - Zkoušky smrti
Měl jsem pouhou vteřinku na to, abych se rozmyslel a zareagoval. Člověk by to tady zabalil. Já jako poloupír jsem měl pořád šanci.Odkulení se nemělo cenu - chyběl mi čas - tak jsem si lehl na záda a zapřel jsem se o špičku stalaktitu, kterou jsem urazil.Nevšímal jsem si menších hrotů, padajících kolem mě a ignoroval jsem bolest, natáhl jsem ruce a pokusil jsem se chytit ten stalaktit.
Chytil jsem ho ve vzduchu, několik centimetrů nad špičkou. Klouzal mi v rukou a zabodával mi do kůže stříbrné úlomky. Musel jsem se kousnout do jazyka, abych v sobě udržel křik.
Ignoroval jsem bolest a víc jsem stiskl ruce, čímž jsem chytil stalaktit co nejpevněji jsem mohl, a špička se zastavila pár centimetrů nad mým břichem. Tíhou se mi úplně třásly ruce, ale nezradily mě.
Opatrně a s úplně roztřesenýma rukama jsem ten stalaktit položil vedle sebe, co nejtišeji to šlo,pak jsem se odlepil od stalaktimu a foukal jsem si na krvácející ruce, které byly úplně rozervané tím šutrem. Při upířím štěstí jsem nepřišel o žádný prst, což byla jediná věc, která mě teď těšila.
Zbytek mého těla byl podobně rozedřený. Cítil jsem se, jako bych byl celý pobodaný.Ze zad, nohou a rukou mi tekla krev, a cítil jsem tlak na zádech, kam se mi zarývala špička stalagmitu.
Ale byl jsem naživu!
Se zbytkem cesty jsem si dal načas. Nejdřív jsem si udělal přestávku, setřel jsem si krev z rukou, olíznul prsty a vetřel jsem si sliny do nejhorších ran.Nemohl jsem si je léčit, jako úplní upíři, ale aspoň mi to trochu otupilo bolst. Po tváři mi tekly slzy, ale věděl jsem, že se sebelítostí se daleko nedostanu, tak jsem je setřel a poručil jsem si pokračovat - ještě jsem to neměl za sebou.
Přemýšlel jsem, že bych si mohl sundat hořejšek, roztrhat ho na kousky a obvázat si s tím ruce, abych se mohl pevněji chytit.Ale to by byl podvod, a při té myšlence ve mě vřela upíří krev. Místo toho jsem si další špínou vysušil dlaně a prsty.Taky jsem si něco vetřel do chodidel a nohou, které mi zdatně krvácely.Po tom krátkém odpočinku jsem vyrazil. Už to ani nebylo tak těžké, ale já byl v tak strašném stavu, že mi to přišlo obtížné. Šel jsem pomaloučku a testoval jsem každý stalakgmit pečlivěji, než to bylo nutné - prostě jsem vůbec neriskoval.
Konečně, po více než hodině a půl v Jeskyni Jehel - většina upírů projde ani ne za čtyřicet minut - jsem vylezl, pozdraven těmi pár upíry, kteří mě přišli povzbuzovat.
"No?" zeptal se Vanez a přehodil mi přes ramena ručník."Pořád si myslíš, že to není pořádná Zkouška?"
Zíral jsem na mistra her."Jestli ještě někdy řeknu takovouhle hovadinu," řekl jsem,"tak mi rovnou vyřízněte jazyk a sešijte rty."
"Ale no tak," zasmál se."Smyjeme tu krev a špínu, a pak budeme mít dost práce s obvazováním."
S pomocí Vaneze a pana Hroozleyho jsem odkulhal a potichu jsem se modlil, aby další zkouška neměla co dělat s kůlama ani jeskyněma. Kdybych věděl, jak bude má prosba vyslyšena, ani bych se nenamáhal!
-----------------------
Díky dalším událostem jsem se nemusel bát o průběh další Zkoušky - zatím.Zatímco jsem se sprchoval v ledově studeném vodopádu, dolehly k nám zvěsti, že do Hory dorazil poslední upír, což znamenalo Festival Nemrtvých, který nastane při západu slunce dalšího dne.
"Tak!" zahřměl Vanez."Tři dny a noci pití, jídla a odpočinku.I kdybychom si to naplánovali, nemohlo by nám to jít lépe!"
"Nevím," zavrčel jsem a nehtama jsem si odstraňoval špínu z ran."Myslím, že budu potřebovat pár týdnů - nejmíň!"
"Nesmysl!"řekl Vanez."Pár nocí a bude ti jako dřív. Trochu vyděšený a poškrábaný, ale nic ti nebude bránit v další Zkoušce."
"Budu mít k těm třem dnům ještě svůj obvyklý den na přípravu?" zajímal jsem se.
"Jistě," řekl."Během Festivalu jsou zakázány jakékoliv oficiální záležitosti. Je to čas her a odpočinku a omílání starých příběhů. Dokonce i téma vampýrů musí být příští tři dny a noci odloženo k ledu. Těšil jsem se na to celé měsíce," promnul si ruce."Jako mistr her nemusím nic organizovat ani zařizovat - takže si to můžu opravdu užít."
"Můžete se zúčastňovat soutěží jen s jedním okem?" zeptal jsem se.
"Jistě," odpověděl."Je jen pár her, která nařizují obě oči, ale vážně jich moc není. Počkej a uvidíš - před posledním dnem Festivalu pěkných pár upírů porazím. Tucty upírů budou proklínat mé jméno a noc, kdy mě poznali."
Když jsem se dosprchoval, vyšel jsem z vodopádu a obalil jsem se několika ručníkama. Stá jsem chíli u velkých pochodní, abych uschl, a pak mi Vanez obvázal nejhorší rány a já vklouzl do volného oblečení, které mi připravil.I když byl ten materiál slabý, nebylo mi to příjemné, a hned jak jsem došel do pokoje, svlékl jsem se a do sítě jsem si vlezl nahý.
Tu noc jsem toho moc nenaspal - na to jsem byl moc pohmožděný. Snažil jsem se ležet v klidu, ale nemohl jsem,a to, jak jsem se převaloval a házel sebou, mě drželo vzůru.Konečně jsem vstal, natáhl jsem si trenky a vydal se hledat Harkata. Ukázala se, že je zase v knížecí síni - znova se ho vyptávali na zprávu od pana Sudda, ještě než začne Festival - takže jsem se vrátil do svého pokoje, sedl si před zrcadlo a počítal jsem si jizvy.
Jak den pokračoval - začínal jsem si zvykat na cit pro čas, když jsem do Hory přišel, nepoznal jsem ani rozdíl mezi nocí nocí a dnem - vrátil jsem se do sítě a zase jsem se snažil usnout.Tentokrát jsem konečně zabral, a i když jsem měl neklidný spánek, aspoň jsem trochu využil zbývající hodiny před tolik očekávaným Festivalem Nemrtvých.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 smailling smailling | Web | 12. dubna 2007 v 16:51 | Reagovat

máš boží blog!

2 Anna Anna | 22. února 2008 v 16:27 | Reagovat

MOc díky že si to sem dala, jenom se chci zeptat, nemáš i 3. a 4. díl? Ty sem ještě nečetla

3 kačka kačka | 17. května 2008 v 15:58 | Reagovat

Taky bych si potřebovala přečíst 4.díl

4 monča monča | 13. března 2009 v 20:54 | Reagovat

jo plsky 4.díl

5 monča monča | 13. března 2009 v 20:55 | Reagovat

ten nemam přečtenýý a moc bych chtela!!!!

6 Míša Míša | 26. května 2009 v 19:36 | Reagovat

jj 4. díl by se hodil:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.