Červen 2006

Který díl?

22. června 2006 v 9:39 | Querida |  Ankety
Který z dílů doposud vydaných v čr máte nejradši?

Úvod 5.díl

20. června 2006 v 20:19 | Querida |  5.díl - Zkoušky smrti
Tak, v téhle rubrice najdete překlad knihy Trials of death - zkoušky smrti.
1,kapitola se tu objeví pravděpodobně v sobotu (ten den si tu knihu jedu vyzvednout:-D)...

Finsko

20. června 2006 v 9:19 | Querida |  Knihy u nás i ve světě
A...finské knihy!
2. vydání:

Dánsko

20. června 2006 v 8:55 | Querida |  Knihy u nás i ve světě
Dánsko.....zatím jenom jedna kniha (ti jsou na tom ještě hůř než my!)

Česká republika

20. června 2006 v 8:52 | Pheebs |  Knihy u nás i ve světě
Tak, tyhle obrázky asi všichni důverně znáte: naše knihy!
A pak je tu ještě 2.vydání...no nemůžu si pomoct, ale to 1.se mi líbí víc!

Brazílie

20. června 2006 v 8:41 | Querida |  Knihy u nás i ve světě
V téhle rubrice najdete obrázky knih ze všeh různých koutů světa...začneme Brazílií!

4 - Upíří hora

19. června 2006 v 19:37 | Querida |  Saga of Darren Shan
Kniha 4 ze saga of Darren Shan. Od Krvavých chodeb uplynulo 6 let. Darren se vyrovnal s životem upírova pomocníka, a v panoptiku se cítí jako doma. Ale nyní musí opustit strašidelné představení i své přátele a vydat se panem Hroozleyem k upíří hoře, kde bude představen upířím generálům a knížatům.
Spolu s Darrenem a Hroozleym cestují 2 lidičkové, a později se k nim připojí jeden starý přítel a pár 4nohých šelem. Cesta k Upíří hoře je dlouhá a nebezpečná, a ještě bude prolita krev. Upíři taky zjistí velmi neblahou skutečnost - nejsou jedinými stvořeními noci, kteří jsou na cestě k hoře...
V Upíří hoře se toho Darren naučí hodně o upírech, jejich historii a cíle. Je představen mnoha nelítostným a bojechtivým generálům. Někteří ho akceptují okamžitě, u ostatních si musí pracně získávat náklonnost. A když se setká s legendárními upířimi knížaty, zjistí pravou cenu toho, co to znamená být upír...
Upíří hora je začátek 3 čásťového dobrodružství Darrena Shana, pokračuje částí 5 - Zkoušky smrti a končí částí 6 - Upíří kníže.
Poznámka autora
!!!SPOILER WARNING!!!
4. kniha byla původně pojmenována Síně upíří hory. Později jsem se rozhodl pro kratší a efektivnější verzi. A Harkat byl v prvním konceptu knihy pojmenován Harvey! Původně jsem totiž plánoval, že by byl Harkat ve svém minulém životě Evra( odeberte z jména Harvey H a Y a promíchejte písmena)! Plánoval jsem, že by Evra cestoval s Darrenem a Hroozleym do upíří hory a byl by s Darrenem a Harkatem každý díl až do Lake of souls, kde měl zemřít(tam se mělo ukázat, že měl tolik společného s Harveym...)...
Ale když jsem si sedl nad 4.knihou, zjistil jsem, že není žádný důvod, aby putoval s Darrenem - narozdíl od něj Evra vyrostl a měl úplně jiné starosti ( třeba svatbu!). Nedávalo by smysl, kdyby opustil domov a vydal se do hory plné upírů. Byl by tam jen proto, že bych já chtěl, aby tam byl. A tak jsem ho lítostivě vyškrtl ze seznamu hlavních postav. A tak jsem musel najít jiného kandidáta, který by zaplnil místo Evry... kamaráda Darrena...někoho, kdo zemře...někoho, kdo bude mít důvod vrátit se jako člen nárůdku a pomoci Darrenovi a vlastně celému upířímu klanu...

3 - Tunnels of blood

19. června 2006 v 19:33 | Querida |  Saga of Darren Shan
Kniha 3. za saga of Darren Shan. Krátce po návštěvě starého přítele opouští pan Hroozley panoptikum a vyráží do města, a bere s sebou Darrena s Evrou. Kluci si výlet užívají. Evra se zamiluje do sledování televize a Darren...se zakouká do lidské dívky Debbie Rulíkové! Ale pan Hroozley se chová divně, každou noc vyráží do ulic a Darrenovi ani Evrovi o svých záměrech nic neříká.
Potom, těsně před Vánoci, policie odhalí ve staré budově několik lidských těl - úplně bez krve! Darren a Evra jsou zhrozeni, a okamžitě začnou sledovat pana Hroozleyho, aby zjistili, jestli je on ten zabiják, a případně ho zastavili - a to nezbytně!
V krvích nasáklých jatkách se Darren postaví proti svému učiteli, a pokusí se ho zranit ostrým řeznickým nožem. Ale tímhle útokem jen začne pravá noční můra , a Darren brzy zjistí, že nebojuje jen o svůj život, ale i o životy svých přátel Evry a Debbie, kteří jsou oba ohroženi zlověstným, smrtícím zlem...
Poznámka autora
Murlough byl vymyšlen podle Gluma! Jako teenager jsem miloval pána prstenů, a v téhle knize jsem chtěl oživit ducha Gluma.Musel jsem se hodně krotit, abych ho v jedné scéně nenechal říkat "Můj miláček", protože to by bylo fakt HODNĚ nápadné.
Debbie - držte si klobouky, lidi - byla vymyšlena podle Scary Spice! Spice girls hlásily comeback, když jsem začal psát 1. knihu série, a i když jsem se o jejich hudbu nezajímal, dívky se mi líbily! Debbie samozřejmě nebyla vymyšlena přímo podle Scary Spice, ale když jsem si sedl a přemýšlel, jaká by Debbie měla být, napadla mě právě Scary!
Hypnotismus...jak si někteří z vás jistě všimli, Darren v 1. knize hypnotizuje Annie - ale tahle schopnost už není znovu zmiňována! Ne, není to chyba! Jedno z dalších pravidel upírství je, že když jsou těsně po zasvěcění krví, jejich tělo a mysl je tak hyperaktivní, že občas získají hypnotické schopnosti, které ovšem brzy zmizí. Chtěl jsem to vysvětlit v knize 2,ale tam na to nikdy nebyl ten správný čas. Takže jsem to chtěl nacpat do 3. knihy, ale zase - kdykoliv jsem to chtěl zmínit, nikdy nebyl ten správný okamžik. Nekonec jsem to nechal být - pro sérii to není tak důležité, a ačkoli o tom Darren ví, není zas až tak důležité, aby se o tuhle informaci podělil se čtenáři.

2 - The vampire's assistant

19. června 2006 v 19:23 | Querida |  Saga of Darren Shan
Kniha 2. za Saga of Darren Shan. Opustil svůj starý život, aby proti své vůli sloužil jako pomocník pana Hroozleyho, Darren si musí zvyknout na zvyky upírů. Ale změna je těžká a osamělost zdrcující.
V pokusu mu to usnadnit ho pan Hroozley vezma do panoptika, kde s ním sdílí stan Evra Fon - hadí chlapec zamiňovaný v 1.knize. Darren si brzy perfektně zvykne na svou novou pozici - i když se mu zrovna dvakrát nelíbí lovení zvířat pro zlověstný Nárůdek - a spolu s Evrou se spřátelí se zvláštním chlapcem Samem Grestem, jehož největší přání je dostat se k panoptiku.
Ale s Darrenem to tak dobře nevypadá. Odmítá pít lidskou krev, i když ví, že bez ní zemře. Pan Hroozley s ním o tom debatuje a snaží se ho přinutit, aby se napil, zatímco Darren pořád víc slábne. Bude vzdorovat pokušení krve a obětuje se pro svoje lidství - nebo se stane něco, co ho donutí napít se a stát se pravým stvořením noci?
Poznámka autora
Tak...ke druhé kniza: pokud bych si měl vybrat svojí nejméně oblíbenou knihu ze série, byla by to tahle. Nemyslím si, že je přímo špatná - jsem pyšný na ty poslední kapitoly - a vím, že spoustě lidí se líbí víc než 1.díl ( někteří dokonce říkají, že se jim líbí nejvíc), ale podle mě není tak dobrá, jak jsem chtěl. Je tam moc vysvětlování...nové postavy jsou popisovány jen stručně...ta kniha toho měla vysvětlit hodně o upírech, a i když jsem se jí to teoreticky povedlo, necítím se z ní tak nadšený jako z 1.dílu. A stoprocentně ne tak nadšený jako z dílu 3, který byl a stále je můj osobně nejoblíbenější z celé série!

1 - Circe du freak

19. června 2006 v 19:11 | Querida |  Saga of Darren Shan
Darren Shan je úplně obyčejný školák, alespoň do chvíle, kdy spolu se svým kamarádem Stevem nezískají lístky do panoptika hrůzy, bizardní šou, kde vystupují tajemní herci jako Rudy von Ruka, Gerta Zubatá, Vlčí muž a Rhamus Pupkeduo. Uprostřed toho ďábelského vystoupení Darrena zachvátí panika, když zjistí, že jeden z vystupujících, pan Hroozley, je pravý upír!
Steve počká, až vystoupení skončí,a pak jde za upírem - ale jeho důvody jsou všechno jen ne normální! Ve stínech opuštěného divadla Darren tajně poslouchá svého kamaráda a pana Hroozleyho, a je svědkem nemyslitelné a nevysvětlitelné prosby.
Později, jen díky své bláznivé odvaze,se Darren rozhodne ukrást upírovu nádhernou cvičenou pavoučici, to bude čin, který bude mít pro něj i pro Stevea mnoho tragických následků. Jejich životy už nikdy nebudou stejné...
Poznámka autora
Poprvé jsem na "Cirque du freak" pomyslel 8.května 1997. Hlídal jsem jedno z tetiných dětí. Právě nakupovala a dítě klidně spalo ve své autosedačce, a já jsem seděl ani jsem si nemohl nic číst, protože jsem si doma zapomněl knihu. Znuděně jsem se rozhlédl kolem auta a na zemi jsem viděl hororovou knihu .Nikdy jsem horory nečetl, protože když jsem vyrůstal, tak se prostě nedaly koupit. listoval jsem knihou a četl si různé úryvky. Zjistil jsem 2 věci:
1.Nebyla to dobrá knihy, hodně laická a snadno předvídatelná,2.Bez ohledu na to by se mi ta kniha určitě líbila, když jsem byl mladší, protože tam bylo hodně dramatu a dobře se to četlo.
Tak jsem začal přemýšlet nad tím, že svět by potřeboval knihu, která by byla zábavná a stejně snadno by se četla, ale která by taky měla nádech temnoty jako od Stephena Kinga. Začal jsem přemýšlet nad mojí nejoblíbenější Kingovou knihou, Salemś Lot, a jak jsem si jako malý představoval, co by se stalo, kdyby na mě zaútočil upír a proměnil mě v jednoho z nich. To mi přivedlo na nápad napsat příběh o chlapci, který potká upíra a nedobrovolně se stane jeho pomocníkem - a o několik dní později jsem napsal první knihu z řady Saga of the Darren Shan!

Úvod

18. června 2006 v 12:26 | Querida |  Saga of Darren Shan
Saga of Darren Shan.... 12 dílů, z toho v ČR vyšly 4 (5.má vyjít v říjnu). Celá série je rozdělená na 4 trilogie.
Hlavní postavou je Darren Shan, mladý poloupír, a jeho učitel Larten Hroozley. Myslím, že víc není třeba dodávat.....

Welcome!

17. června 2006 v 21:14 | Querida |  News
Tak, vítejte na mém blogu o Darrenovi Shaneovi!
Najdete tu informace o knihách, překlady knih, které v čr ještě nevyšly!, obrázky.....
Úvody moc ráda nemám, protože nikdy nevím, co říct...hmm... no, tak aspoň doufám, že se vám tu bude líbit a že aspoň poznám pár lidí - no dobře, lidí, poloupírů, upírů a vampýrů, se kterými budu mít společný zájem - Darrena Shanea, chlapce, který žil mezi nemrtvými!
A na závěr by se slušelo říct, že samozřejmě celá sága patří skvělému spisovateli Darrenovi shaneovi - a taky obrázky + většina ff bohužel nejsou moje, já je pouze hledám a umísťuju na web;-)